Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Latvijas pensijas izmaksa pēc izbraukšanas uz pastāvīgu dzīvi Krievijā

J
jautā:
14. augustā, 2023
Jelena

Labdien! Ja mana mamma tagad atrodas Krievijā, vai viņa varēs no turienes pārskaitīt savu Latvijas pensiju? Vai arī viņai vajadzētu atbraukt uz Latviju un fiziski ierasties sociālajā dienestā? Paldies!

A
atbild:
17. augustā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja Latvijas pensijas saņēmējs izbrauc uz pastāvīgu dzīvi Krievijā, par dzīvesvietas maiņu ir jāinformē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Jādeklarējas jaunajā dzīvesvietā, jāvēršas Krievijas Federācijas Pensiju fondā un jāpieprasa Latvijas pensijas izmaksa Krievijā. VSAA pēc pieprasījuma no Krievijas kompetentās organizācijas saņemšanas Latvijas pensiju izmaksās ar Krievijas kompetentās organizācijas starpniecību vienu reizi ceturksnī.

KF kompetentā iestāde ir Krievijas Federācijas Pensiju fonds.