E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30178
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Publiskas telpas video novērošana

J
jautā:
11. augustā, 2023
Lauris

Labdien! Šodien tika sabojāta mana vieglā automašīna, tāpēc vēlos uzdot jautājumu. Vai, lai aizsargātu savu automašīnu, drīkstu novietot videokameru uz ielas pusi daudzdzīvokļu mājā, kamēr mana mašīna tur stāv, lai novērstu sava īpašuma bojāšanu? Starp ielas malu un māju atrodas mājai piederošs zālājs.

A
atbild:
16. augustā, 2023

Sākotnēji vēršam jūsu uzmanību, ka ielas video novērošana (ar ieraksta saglabāšanu) ir klasificējama kā fizisko personu datu apstrāde un šāda apstrāde ir pakļauta Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 prasībām, un tā ir iespējama, ievērojot Regulas 5. un 6. panta priekšnosacījumus.

Jautājumā ir minēts, ka dzīvojat daudzdzīvokļu dzīvojamā ēkā. Lēmumu par kopīpašuma izmantošanu (video kameru uzstādīšanu) pieņem dzīvokļu īpašnieku kopība Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā, t. i., saskaņā ar 16. pantu.

Tādējādi, ja ir saņemts dzīvokļu īpašnieku kopības pozitīvs lēmums, jūs drīkstat uzstādīt video novērošanas sistēmu minētajā teritorijā. Lai izpildītu Regulas prasības, jums arī ir jāuzstāda attiecīgas brīdinājuma zīmes (pirms iekļūšanas video novērošanas zonā), kurās ir ietverta informācija par datu apstrādes pārzini (Regulas 13. panta izpratnē), un jānodrošina tehniskās un organizatoriskās drošības prasības iegūto datu apstrādē.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 157 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas