E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29999
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1
1
1

Īpašumtiesību izlietošana

J
jautā:
24. jūlijā, 2023
Līga

Labdien! Iegādājos garāžu, kurā ir kooperatīvā sabiedrība. Nevēlos būt tās biedrs. Ja es neiestājos kā biedrs un ja pie ieejas ir izlikti iekšējās kārtības noteikumi, kas ir saistoši visiem sabiedrības biedriem un nomniekiem, vai tas nozīmē, ka šie noteikumi man nav saistoši? Vai es varu garāžā iebūvēt mazu krāsni ar cauruli (ir saņemts sertifikāts, bet projekta nav, jo šādai krāsnij projektu nevajag)? Vai ir iespējams kaut ko būvēt garāžā, ja neesmu sabiedrības biedrs?

A
atbild:
10. augustā, 2023

Ja jūs esat iegādājies īpašumu un jūsu īpašumtiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā (Civillikuma 994. pants), tad īpašuma izlietošanas jomā jūsu rīcību nevar ierobežot. Realizējot būvniecības darbus, tai skaitā individuālās apkures elementu uzstādīšanu, jums ir jāievēro saistošie normatīvie akti (Ministru kabineta noteikumi Nr. 310 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 231-15 “Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija” ”, t. sk. 57. punkts).

Ja jūsu iegādātā garāža atrodas kooperatīva teritorijā, tad iekšējie kārtības noteikumi jums ir saistoši attiecībā uz teritorijas izmantošanu un apsaimniekošanu (piemēram, atkritumu izvešanu, piebraucamo ceļu uzkopšanu utt.), bet tie nevar reglamentēt individuālā īpašuma izlietošanas kārtību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 243 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas