Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai no aizdevuma procentu ienākumiem jāmaksā nodoklis

J
jautā:
14. jūnijā, 2023
Jurģis

Labdien! Māsa aizdod otrai māsai 100 000 eiro neskaidras naudas darījumā un noslēdz aizdevuma līgumu uz 20 gadiem, kurā ir iekļauts nosacījums, ka aizņēmums ir jāatdod ar atlīdzību 3% apmērā gadā no neatdotās aizdevuma summas. Vai par šo ikgadējo procentu likmi aizdevējam ir jāiesniedz deklarācija VID un jāmaksā IIN?

A
atbild:
20. jūlijā, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvaldes Sabiedrisko attiecību daļa

Procentu ienākumi ir ienākumi, par kuriem jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemērojot 20% nodokļa likmi.

Procentu ienākuma saņēmējs aprēķina un maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju un deklarējot tajā saņemto procentu ienākumu.

Plašāka informācija par to, kā aizpildīt un iesniegt gada ienākumu deklarāciju, pieejama VID tīmekļvietnē: Obligāti iesniedzamā gada ienākumu deklarācija | Valsts ieņēmumu dienests (vid.gov.lv).