TĒMA: Tieslietas

Vai iespējams atkārtoti apprecēt bijušo laulāto

J
jautā:
08. jūnijā, 2023
Agris

Izšķīrāmies ar sievu, pagāja pusgads, atkal esam kopā. Vai varam vēlreiz salaulāties? Vai arī jāpaiet kādam laikam? Vai vispār drīkstu precēties ar to pašu partneri?

A
atbild:
21. jūnijā, 2023
Signe Laizāne
LV portāls

Civillikums neliedz atkārtoti salaulāties ar bijušo laulāto.

Civillikums nosaka: laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā, ja laulības noslēgšanai nav šā likuma 32.35.37. un 38. pantā norādīto šķēršļu.

  1. Aizliegta laulība pirms astoņpadsmit gadu vecuma sasniegšanas, izņemot 33. pantā paredzēto gadījumu.
  2. Aizliegta laulība radiniekiem taisnā līnijā, brāļiem ar māsām un pusbrāļiem ar pusmāsām (213. p.).
  3. Aizliegta laulība starp adoptētāju un adoptēto.
  4. Aizliegta jauna laulība personai, kas jau atrodas laulībā.

Tāpat aizliegta laulība aizbildnim ar aizbilstamo, iekams nav izbeigtas aizbildnības attiecības.