Lasīšanai: 1 minūte

Vai suns drīkst atrasties kafejnīcā

J
jautā:
02. jūnijā, 2023
Valters

Kāpēc vietējā kafejnīcā, vietā, kur pasniedz ēdienu, ļauj ievest suni? Kā tas būtu savienojams ar pārtikas drošību, kas jāievēro ēdināšanas uzņēmumam? (Te runa, protams, nav par strādājošiem servisa suņiem.)

A
atbild:
08. jūnijā, 2023
Pārtikas un veterinārais dienests
Svetlana Aļminoviča-Miljanoviča, Pārtikas izplatīšanas uztaudzības daļas eksperte

Mājdzīvnieki nedrīkst atrasties telpās, kur ēdienus gatavo, apstrādā vai arī uzglabā. Tas nozīmē, ka nav pieļaujama mājdzīvnieku iekļūšana kafejnīcas virtuvē un telpās, kur pārtikas produkti tiek uzglabāti. Minētā prasība noteikta Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr.852/2004 par pārtikas produktu higiēnu (II pielikuma IX nodaļa 4. punkts).

Par ēdamzāli ierobežojumi nav noteikti, līdz ar to uzņēmējs var izlemt, vai apmeklētāji ar suņiem var uzturēties kafejnīcas ēdamzālē, terasē u. tml.

Lai laikus informētu, vai konkrēto kafejnīcu drīkst apmeklēt ar suni, PVD iesaka uzņēmējiem uz ieejas durvīm izvietot atbilstošu informāciju.