E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29299
Lasīšanai: 2 minūtes

Arī pēc šķiršanās tēvam ir jārūpējas par bērniem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. maijā, 2023
Aina

Labdien! Vīrs regulāri dzer, bet vēl strādā. Vēlos šķirties, taču baidos ar trijiem 9–12 gadus veciem bērniem palikt uz ielas, jo dzīvoklis, kurā dzīvojam, ir vīram no mirušās bijušās sievas. Tas nav noformēts zemesgrāmatā, jo viņam ir alimentu parādi. Ar viņu mums kopīgi divi bērni. Saprotu, ka man no dzīvokļa nekas nepienākas. Kur man vērsties?

A
atbild:
25. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja vīrs ir arī kopīgo bērnu tēvs, tad viņam ir likumā noteikts pienākums rūpēties par saviem bērniem un maksāt uzturlīdzekļus. Civillikuma 179. pantā ir noteikts: “Vecāku pienākums ir samērā ar viņu spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt.” Tēvs nav tiesīgs izlikt no dzīvokļa savus bērnus.

Šķirot laulību, laulātajiem ir jāvienojas par nepilngadīgo bērnu aizgādnību. Ja tas nav iespējams, tad par to lemj tiesa.

Ja nav kur dzīvot, tad ir iespēja vērsties pēc palīdzības pašvaldībā.

Pašvaldība ir tiesīga izīrēt tai piederošu dzīvojamo telpu likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” noteiktajām personām, ievērojot šā likuma un Dzīvojamo telpu īres likuma noteikumus, kā arī pašvaldības saistošos noteikumus. Pašvaldības dzīvokļi ir paredzēti konkrētām iedzīvotāju grupām – lielākoties maznodrošinātajiem, personām ar invaliditāti –, kā arī dažādām ārkārtējām situācijām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 71 jautājumu. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas