2. grupas ēkas nodošanas ekspluatācijā process

J
jautā:
17. aprīlī, 2023
Pāvels

Labdien! Es vēlos iegādāties un uzstādīt rūpnieciski ražotu koka māju ar apbūves laukumu 65 m2 kā vasaras māju. Kurai ēku grupai tā piederēs? Kāds ir ēkas nodošanas ekspluatācijā process?

A
atbild:
26. aprīlī, 2023
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 19. augusta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” pirmo pielikumu māja ar apbūves laukumu 65 m2 ir 2. grupas ēka.

Šim objektam pieņemšana ekspluatācijā būs būvatļaujas būvniecības procesa ietvaros (Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 8.2. nodaļa).

Precīzāk nodošanas ekspluatācijā dokumentācija ir uzskaitīta 167. punktā.

167. Ierosinot ēkas vai tās daļas pieņemšanu ekspluatācijā, būvniecības ierosinātājs institūcijā, kura pilda būvvaldes funkcijas, iesniedz apliecinājumu par ēkas vai tās daļas gatavību ekspluatācijai vai ēkas nojaukšanu (14. pielikums), kuram pievieno šādus dokumentus:

  • būvprojekta izmainītās daļas, ja attiecīgās izmaiņas būvdarbu veikšanas laikā pieļaujams veikt saskaņā ar vispārīgajiem būvnoteikumiem;
  • šo noteikumu 165. un 166. punktā minēto institūciju atzinumus;
  • tehnisko noteikumu izsniedzēju atzinumus par inženiertīklu gatavību ekspluatācijai;
  • izpildmērījumu plānu, tai skaitā vertikālo uzmērījumu;
  • būvdarbu žurnālu kopā ar būvdarbu izpildes dokumentāciju;
  • būvuzrauga pārskatu par būvuzraudzības plāna izpildi;
  • būvprojektā paredzēto tehnoloģisko iekārtu, speciālo sistēmu un iekārtu pārbaudes protokolus un pieņemšanas aktus, kā arī atbilstības apliecinājumus, ja to nepieciešamību nosaka normatīvie akti par iekārtu drošību un tie nav pievienoti būvdarbu žurnālam;
  • ēkas vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lietu – jaunbūvējamām otrās vai trešās grupas ēkām, bet pārbūves gadījumā – otrās vai trešās grupas ēkām, ciktāl veikti pārbūves darbi;
  • ēkas energoefektivitātes pagaidu sertifikātu, kas izdots saskaņā ar normatīvajiem aktiem ēku energoefektivitātes jomā (atjaunošanas vai pārbūves gadījumā –, ja veikti energoefektivitātes pasākumi);
  • skaņas izolācijas mērījumus – jaunbūvējamām daudzdzīvokļu dzīvojamām un publiskām ēkām.