Vai nepilsonis var pirkt dārza māju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. aprīlī, 2023
Natālija

Labdien! Vai LR nepilsonis var pirkt dārza māju (ieraksts zemesgrāmatā) ar tai piederošo zemi 0,063 ha, ja no tās 0,0529 ha ir lauksaimniecībā izmantojamā zemes platība, t. sk. augļu dārzs 0,0529 ha. Respektīvi, dārza māja ar augļu dārzu. Platība: 0,0630. Platības mērvienība: ha. Lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība: 0,0529, t. sk. aramzemes platība: 0,0000, augļu dārza platība: 0,0529.

A
atbild:
20. aprīlī, 2023
Zemkopības ministrijas
Meža departaments

Likums “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” noteic, ka Latvijas nepilsoņi nedrīkst iegādāties:

  • lauksaimniecības un meža zemi, izņemot nogabalus, kuros paredzēta apbūve (apbūves zeme) atbilstoši pašvaldības teritorijas plānojumam;
  • zemi valsts pierobežas joslā;
  • zemi dabas rezervātos un citu aizsargājamo teritoriju dabas rezervātu zonās;
  • zemi Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā;
  • zemi publisko ūdenstilpju un ūdensteču aizsargjoslās, izņemot nogabalus, kuros paredzēta apbūve atbilstoši pašvaldības teritorijas plānojumam;
  • zemi valsts nozīmes derīgo izrakteņu atradnēs.

Darījumus ar zemi administrē pašvaldības komisija darījumiem ar lauksaimniecības zemi.