TĒMA: Satiksme

Traktortehnikas tiesību maiņa, ja tās iegūtas ārvalstīs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. martā, 2023
Raivis

Vēlējos uzzināt, kāda ir kārtība, mainot traktortehnikas tiesības, ja tās iegūtas ārvalstīs, Somijā? Tagad pārceļos uz Latviju un gribētu mainīt uz Latvijas tiesībām.

A
atbild:
06. aprīlī, 2023
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra
Jānis Mergups–Kutraitis, sabiedrisko attiecību speciālists

Lai apmainītu ārvalstīs izdoto traktortehnikas vadītāja apliecību, iepriekš sazinoties, kādā no sev ērtākajām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk - VTUA) klientu apkalpošanas vietām jāiesniedz:

  • iesniegums;
  • ārvalstīs izdotā vadītāja apliecība (klātienē ir jāuzrāda apliecības oriģināls).

Maksa par dokumentu izvērtēšanu ir 100,00 eiro (papildus izmaksas ir par traktortehnikas vadītāja apliecības noformēšanu un izsniegšanu).

Svarīgi atcerēties, ka ārvalstī izdoto traktortehnikas vadītāja apliecību VTUA apmainīs tikai tādā gadījumā, ja traktortehnikas vadītāja pastāvīgā dzīvesvieta šobrīd ir vai turpmāk būs Latvijā, kā arī, ja nav spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums vai nav atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības.

Plašāka informācija ir pieejama VTUA tīmekļvietnē, sadaļā “Traktortehnikas vadītāji”.