Kopīpašuma pārvaldīšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. martā, 2023
Ņina

Esmu dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu mājā. Zeme ir kopīpašumā. Maksāju nodokļus par zemi un ēku Salaspils novada domei. Vai tiek pārkāptas manas kā īpašnieka tiesības, ja kopīpašuma tiesībās netiek izsniegta atļauja kopējai mājas autostāvvietai?

A
atbild:
27. martā, 2023

Tiesības lemt par daudzdzīvokļu mājai piederošās zemes (kopīpašuma) atsevišķo lietošanas tiesību noteikšanu ir dzīvokļu īpašnieku kopībai Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrās daļas 2. punkta izpratnē.

Savukārt 17. panta 71 daļa nosaka –, lai pieņemtu lēmumu par šā likuma 16. panta otrās daļas 2. punktā minētajiem jautājumiem, nepieciešams, lai “par” nobalsotu dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vismaz trīs ceturtdaļas no visiem dzīvokļu īpašumiem.

Ja dzīvokļu īpašnieku lēmums ir pieņemts saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likumā noteikto kārtību, tad nav pamata uzskatīt, ka kāda dzīvokļa īpašnieka tiesības ir pārkāptas.