Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Ja personai ir tikai traktora tiesības, bet tā vada vieglo automašīnu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. martā, 2023
Daņila

Ja personai ir traktortehnikas apliecība (TR2) un tā brauc ar automašīnu bez iegūtas B kategorijas apliecības, vai  tas skaitās transportlīdzekļa vadīšana bez atbilstošās kategorijas? Kāds sods tiek piemērots?

A
atbild:
06. martā, 2023
Signe Krūzkopa
LV portāls

Persona, kurai ir traktortehnikas vadīšanas tiesības, bet kura vada citas kategorijas transportlīdzekli, piemēram, B kategorijas mehānisko transportlīdzekli, tiek saukta pie administratīvās atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 149.4 panta piekto daļu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, nav iegūtas profesionālo vadītāju tiesības vai transportlīdzekļa vadītājs vada transportlīdzekli, kas neatbilst vadītāja apliecībā norādītajam ierobežojuma kodam, par ko tiek piemērots naudassods transportlīdzekļa vadītājam no 40 līdz 280 eiro.