Lasīšanai: 1 minūte

Atbildība par zādzības, krāpšanas vai piesavināšanās nelielā apmērā izdarīšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. martā, 2023
Margo

Kāds sods man pienākas saskaņā ar Krimināllikuma 180.panta pirmo daļu? Kā to uzzināt?

A
atbild:
03. martā, 2023

Krimināllikuma 180.panta pirmajā daļā kriminālatbildība ir paredzēta par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, izņemot šā likuma 175.panta trešajā un ceturtajā daļā, 177.panta trešajā daļā un 179.panta trešajā daļā paredzētos noziegumus.

Par konkrētā noziedzīgā nodarījuma veikšanu tiek piemērots sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Plašāku informāciju var izlasīt ŠEIT.

Lai konkrēti atbildētu uz jautājumu, kāds soda veids un mērs varētu tikt piemērots, jāiepazīstas ar konkrētās lietas materiāliem.

Informācija par to, ko tiesa ņem vērā, nosakot soda veidu un mēru, ir pieejama ŠEIT.