Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kā attaisnotiem izdevumiem deklarējams studiju kredīts

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. martā, 2023
Elizabete

Labdien! Studijām tika paņemts valsts galvots studiju kredīts, kas šobrīd tiek atmaksāts. Kādi dokumenti ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācijā, lai šie izdevumi tiktu daļēji atmaksāti?

A
atbild:
13. martā, 2023

Visu saņemtā studiju kredīta summu attaisnotajos izdevumos iekļauj deklarācijā tajā taksācijas gadā, kurā saņemto studiju kredītu persona ir sākusi atmaksāt. Tas noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 336 “Noteikumi par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem”.

Deklarācijai jāpievieno līguma kopija, studiju kredīta atmaksas grafiks un samaksas dokuments, kas apliecina, ka uzsākta studiju kredīta atmaksa (pirmais maksājums).