TĒMA: Mājoklis

Kaimiņa siltumsūkņa ārējais bloks

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. februārī, 2023
Laura

Vēlējos saprast, kā rīkoties un kur vērsties šādā situācijā. Dzīvojam dvīņu mājā, kaimiņš pie savas ārējās fasādes (2 metru attālumā no mūsu mājas puses) uzstādīja siltumsūkņa ārējo bloku. Ārējā bloka darbības laikā mūsu mājas pusē tiek radīta zemas frekvences skaņa/vibrācija, kas nāk no visām mājas ārējām sienām. Ja pieliek roku pie jebkuras sienas, bloka darbības laikā jūtama vibrācija. Brīdī, kad bloks darbojas, zemā skaņa un vibrācija uzmodina gan bērnus, gan pieaugušos. Sajūta, ka vibrācija iet caur smadzenēm. Šādos apstākļos bērniem ir grūti mācīties, pieaugušajiem ir sarežģīti koncentrēties darbam, jo strādājam mājās, rodas darbspējas zudumi. Sajūta, ka organismam tiek radīta papildu slodze, zināmā mērā tas ir saistīts ar risku veselībai. Sakiet, lūdzu, kur vērsties, kā risināt šo jautājumu? Jāpiebilst, ka ar kaimiņiem nav vērts runāt, jo viņiem tā ir lētāka iespēja saņemt apkuri un viņi ārējo bloku nepārvietos.

A
atbild:
21. februārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Jums vispirms būtu jāvēršas vietējās pašvaldības būvvaldē –, vai kaimiņa siltumsūkņa ārējais bloks ir uzstādīts likumīgi un saskaņā ar visiem noteikumiem.