Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Atkritumi

Cik ilgi ir derīgs depozīta sistēmas kupons

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. februārī, 2023
Kaspars Bariss

Sveiki! Jautājums par depozīta sistēmas kuponiem. Cik ilgi drīkst izmantot depozīta sistēmā izsniegtos čekus? Kāds ir to derīguma termiņš? Es esmu izmisumā!

A
atbild:
22. februārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 519 “Depozīta sistēmas darbības noteikumi” 36. pants nosaka:

“Kupona izsniedzējs kupona numuru un izsniegšanas datumu reģistrē depozīta iepakojuma uzskaites sistēmā kupona izsniegšanas brīdī. Kuponu kā maksāšanas līdzekli var izmantot ne mazāk kā vienu gadu pēc izsniegšanas datuma, iegādājoties preces tirdzniecības vietā, kurā realizē dzērienus depozīta iepakojumā un kurā (vai kuras tuvumā saskaņā ar Iepakojuma likuma 18.8 pantu) nodots izlietotais dzērienu depozīta iepakojums.”