Lasīšanai: 1 minūte

Uzvārda maiņa pēc laulībām

J
jautā:
19. septembrī, 2013
ginta vasiljeva

Esmu precējusies Norvēģijā un vēlos pāriet vīra uzvārdā. Pasi gribu mainīt Latvijā. Kādi dokumenti man ir jāņem līdz, lai to izdarītu? Kādas iestādēs man būtu jāgriežas? Un cik tas viss man izmaksās?

A
atbild:
20. septembrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

 Šajā situācijā būtisks apstāklis ir, vai stājoties laulībā, dokumentos bija jānorāda, ka vēlaties pēc laulībām pāriet vīra uzvārdā. Piemēram, Latvijā tas tiek darīts, taču valstīs mēdz būt dažādas prakses.

Tādēļ Jums ir jāvēršas kādā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļām, līdzi ņemot laulības apliecību un personu apliecinošu dokumentu. PMLP speciālisti, noskaidrojot visus apstākļus, norādīs, vai ir jānomaina tikai pase vai ir nepieciešami vēl kādi citi dokumenti vai apliecinājumi.