Lasīšanai: 1 minūte

Pasta izdevumu atlīdzināšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. februārī, 2023
Aleksandrs

Labdien!

Tiesā tiks iesniegts prasības pieteikums par parāda piedziņu. Parādniekam ir nosūtīti divi brīdinājumi ierakstītā pasta sūtījumā. Aizdevuma līgumā par pasta izdevumu atlīdzināšanu nekas nav minēts. Uz kāda normatīvā akta pamata varu prasīt piedzīt no parādnieka arī pasta izdevumu atlīdzināšanu? Paldies!

A
atbild:
16. februārī, 2023

Konkrētajā situācijā, nezinot visus lietas faktiskos apstākļus un to, kādi nosacījumi ir iekļauti aizdevuma līgumā, nevaram sniegt pilnīgi precīzu atbildi.

Ja līgumā ir atrunāts, ka saistību neizpildes gadījumā no parādnieka puses kreditoram pirms vēršanās ar prasības pieteikumu tiesā ir jānosūta, piemēram, divi brīdinājumi (pretenzijas), tad uz šo situāciju varētu attiecināt Civilprocesa likuma 33. panta trešās daļas 3. punktu ar pierādījumu savākšanu saistītie izdevumi.