E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28523
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Par pilnvaru uz vecāku ceļojuma laiku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. februārī, 2023
Evita

Sveiki! Interesē pilnvara omītei vecāku prombūtnes laikā uz vienu nedēļu. Ģimenē ir divi mazi bērni, vecāki dosies ceļojumā ārpus Latvijas, un abus bērnus pieskatīs omīte. Kādi dokumenti ir nepieciešami? Uz cik ilgu laiku var sagatavot pilnvaru? Kādas ir izmaksas? Ar ko vēl būtu jārēķinās?

A
atbild:
09. februārī, 2023

Ja vecāki gatavojas doties ārpus Latvijas uz neilgu laiku (līdz trim mēnešiem), nododot bērnu uzticama cilvēka aprūpē, bērna pārstāvība jānoformē ar notariāli apliecinātu pilnvaru.

Ja dzīvesvietas novadā vai pagastā nav zvērināta notāra, pilnvaru var nokārtot attiecīgās darbības teritorijas bāriņtiesā. Nenokārtotas pilnvaras dēļ bērnam ārstniecības iestādē var atteikt ārstniecības pakalpojumu sniegšanu. Ja bērnu aiztur policija, tā nav tiesīga bērnu nodot cilvēkam, kurš nav viņa likumiskais pārstāvis.

“Vecākiem ir precīzi jāparedz, kādiem gadījumiem pilnvara būs nepieciešama, jo pilnvarai ir jābūt konkrētai un tādai, kas vislabākajā veidā nodrošina bērna tiesības un intereses,” uzsver Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Vecākiem, dodoties nokārtot pilnvaru, līdzi jāņem sava pase vai personas apliecība, bērna pase vai dzimšanas apliecība, kā arī jāzina pilnvarojamās personas dati – vārds, uzvārds, dzīvesvieta, personas kods vai dzimšanas dati.

Pilnvara nepilngadīgo interešu pārstāvībai izmaksās 4,27 eiro + PVN atbilstoši MK noteikumu Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību” 8. panta piektajā punktā noteiktajam.

Zvērinātu notāru kontakti ir pieejami šeit.

Plašāk par pilnvaru bērna pārstāvībai vecāku prombūtnes laikā varat lasīt arī LV portāla skaidrojumā, kas ir pieejams šeit.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 126 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas