E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28436
Lasīšanai: 3 minūtes

Komunikācija ar tiesu izpildītāju ir veiksmīgas sadarbības pamats

J
jautā:
18. janvārī, 2023
Irēna

Labdien! Tiesu izpildītājs neatdod pensiju par apgādnieka zaudējumu.

A
atbild:
22. janvārī, 2023

Nezinot visus ar lietu saistītos faktiskos apstākļu, varam sniegt vispārīgu atbildi.

Summas, uz kurām piedziņa nav vēršama, ir noteiktas Civilprocesa likuma 596. pantā:

Piedziņu nevar vērst uz:

1) atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;

2) kompensācijas izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;

3) darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;

4) sociālās palīdzības pabalstiem;

5) bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Kontu bloķēšanu nosaka Civilprocesa likuma 599.1 panta nosacījumi: “(1) Vēršot piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādē vai pie cita maksājumu pakalpojumu sniedzēja, tiesu izpildītājs sagatavo un nosūta kredītiestādei vai citam maksājumu pakalpojumu sniedzējam rīkojumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu rīkojumā norādītajā apmērā. Rīkojumu saskaņā ar kontu reģistra ziņām par parādnieka atvērtajiem kontiem nosūta attiecīgajai kredītiestādei vai maksājumu pakalpojumu sniedzējam.

(2) Šī panta pirmajā daļā minētajā rīkojumā tiesu izpildītājs attiecībā uz parādnieku – fizisko personu – vienai no kredītiestādēm vai maksājumu pakalpojumu sniedzējiem norāda šī likuma 1. pielikuma 3. punktā noteikto ierobežojumu (620 vai 310 eiro apmērā, ņemot vērā parādsaistību veidu).

(6) Parādniekam – fiziskajai personai – ir tiesības informēt tiesu izpildītāju par kontu, kurā tam saglabājami kā neapķīlāti naudas līdzekļi minimālajā apmērā, atbilstoši parādsaistību veidam.”

Ja tiesu izpildītājs ir vērsis piedziņu uz naudas līdzekļiem, uz kuriem pēc likuma piedziņa nav vēršama, tad tiesu izpildītāju par to rakstveidā ir jāinformē, pievienojot iesniegumam klāt bankas konta pārskatu, no kura tiesu izpildītājs var pārliecināties, kādi naudas līdzekļi kontā tiek ieskaitīti, un jālūdz tiesu izpildītājam šos naudas līdzekļus atgriezt. Tiesu izpildītājs, apķīlājot bankas kontus parādniekam, neredz kādi naudas līdzekļi tajos tiek ieskaitīti. Ar tiesu izpildītāju ir jākomunicē.

Tāpat parādniekam ir tiesības vērsties klātienē tiesu izpildītāja birojā pie tiesu izpildītāja un lūgt, lai viņam tiek izskaidroti visi neskaidrie jautājumu, kas ir saistīti ar parāda piedziņu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU