TĒMA: Nodokļi

Vai saimnieciskās darbības veicējam Norvēģijā jāmaksā nodokļi Latvijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. janvārī, 2023
Diana

Sveiki! Vēlos izveidot savu tiešsaistes veikalu, šobrīd atrodos Norvēģijā, un fiziski prece tiktu izsūtīta no Norvēģijas uz Latviju un citām Eiropas valstīm.

Vai varu oficiāli reģistrēties un maksāt nodokļus Latvijā, kaut arī darbības tiks veiktas Norvēģijā? Vai varu reģistrēties kā pašnodarbinātais, vai arī ir jādibina SIA vai kaut kas tamlīdzīgs?

A
atbild:
17. janvārī, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Jautājumā nav precīzi norādīts, vai persona, kurai radies jautājums par iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanu Latvijā, ir rezidents vai nerezidents Latvijas nodokļu normatīvo aktu piemērošanai. Ņemot vērā personas rezidences statusu, var mainīties atbilde.

Kā saprotams no norādītās informācijas, persona, atrodoties Norvēģijā un neatrodoties Latvijā, plāno nodarboties ar preču pārdošanu un piegādi klientiem, kuri atrodas Latvijā. Gadījumā, ja persona ir uzskatāma par Latvijas rezidentu, tad personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par visā pasaulē, tai skaitā Norvēģijā, gūto ienākumu. Nosakot Latvijā maksājamo nodokli, tiks ņemts vērā Norvēģijā samaksātais nodoklis. Personai, kura veic saimniecisko darbību tikai Norvēģijā, nav jāreģistrē saimnieciskā darbība Latvijā.

Ja papildus interesē, kādi nodokļi jāmaksā Norvēģijā, rekomendējam vērsties Norvēģijas nodokļu administrācijā.