Lasīšanai: 1 minūte

Ja gadījies saslimt pēc uzteikuma iesniegšanas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. janvārī, 2023
Diāna

Labdien! Es iesniedzu iesniegumu, lai mani atbrīvo no darba 8. februārī. Ja es tagad saslimstu un man ir darbnespējas lapa, vai man būs jāturpina strādāt ilgāk par 8. februāri?

A
atbild:
16. janvārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vispārēji Darba likuma 100. panta pirmā daļa paredz, ka darbinieka uzteikuma termiņš no tā iesniegšanas brīža darba devējam ir viens mēnesis, taču puses var vienoties tikai par īsāku uzteikuma termiņu.

Ja pēc uzteikuma iesniegšanas iestājas darbnespēja, darbinieks pēc savas izvēles ir tiesīgs rakstveidā prasīt, lai uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku. Tādā gadījumā uzteikuma termiņa tecējums atsāksies ar dienu, kad tiks noslēgta darbnespējas lapa.

Ja darbinieks nav iesniedzis prasījumu par slimības laika neiekļaušanu uzteikuma termiņā, tad uzteikums stājas spēkā noteiktajā termiņā. Par darbnespējas dienām, kas iekļaujas uzteikuma termiņā, darba devējam ir pienākums veikt apmaksu, ja bija izsniegta darbnespējas lapa A.