Tiesības uz neizmantotā atvaļinājuma daļas kompensāciju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. janvārī, 2023
Elīna

Labdien!
Vai darbiniekam pienākas atlīdzība par neizmantoto atvaļinājumu, ja viņš uzņēmumā nostrādājis 6 mēnešus (darba attiecības izbeigtas pēc 6 mēnešiem) un fiziski nav varējis vēl paņemt atvaļinājumu?

A
atbild:
16. janvārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā ir noteiktas tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu ikvienam darbiniekam, ar kuru ir noslēgts darba līgums.

Saskaņā ar Darba likuma 150. panta trešo daļu darbiniekam ir tiesības prasīt piešķirt ikgadējo atvaļinājumu pilnā apmērā, ja tas ir pie darba devēja nostrādājis sešus mēnešus.

Proti, ja darbinieks ir nostrādājis uzņēmumā kaut vai vienu nedēļu, tad, izbeidzot darba attiecības, darba devējam kopā ar darba samaksu par pēdējo nostrādāto mēnesi ir jāizmaksā proporcionāla neizmantotā atvaļinājuma kompensācija. Jūsu gadījumā kompensācija atbilstoši Darba likuma 75. pantam ir aprēķināma par nostrādātajiem mēnešiem no darba līguma noslēgšanas dienas līdz uzteikuma dienai.

 Ja darba devējs atvaļinājuma kompensāciju nav izmaksājis, jums ir tiesības to rakstveidā prasīt.