Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Kad var uzzināt, pie kura notāra taisīts testaments

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. janvārī, 2023
Rita

Vai ir iespējams uzzināt, pie kura notāra nodots glabāšanā publiskais testaments, kamēr testators ir dzīvs?

A
atbild:
27. janvārī, 2023

Informācijas pieprasīšana no Testamentu reģistra par publisko testamentu ir pieejama, vēršoties Latvijas Zvērinātu notāru padomē pēc mantojuma atstājēja nāves, uzrādot mantojuma atstājēja miršanas apliecību.

Informāciju par Testamentu reģistrā iekļautajām ziņām mantojuma atstājēja dzīves laikā drīkst saņemt tikai pats mantojuma atstājējs un Latvijas Zvērinātu notāru padome (sk. Ministru kabineta noteikumu Nr. 1448 “Noteikumi par publisko testamentu reģistru” 21. punktu).