E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28068
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Pirmsskola

Piesakot bērnu pirmsskolai, obligāti nav jābūt deklarētam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. decembrī, 2022
Zane

Labdien! Esmu 3 bērnu māmiņa, dzīvojam Latgalē. Ir plānots mainīt dzīvesvietu un pārcelties uz Rīgu. Jautājums par bērnudārzu. Vai obligāti jābūt deklarētam Rīgā, lai varētu pieteikt bērnu rindā gan privātajā, gan pašvaldības bērnudārzā? Paldies!

A
atbild:
22. decembrī, 2022
Sarmis Mikuda
LV portāls

Vispārējās izglītības likuma 26. panta pirmās daļas norma nosaka, ka pašvaldību vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs izglītojamos uzņem izglītības iestādes dibinātāja noteiktajā kārtībā. 

Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 191 “Kārtība, kādā Rīgas valstspilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju” nav noteikts, ka pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanai varētu pieteikt tikai to bērnu, kurš ir deklarēts Rīgas valstspilsētas teritorijā.

Taču jāņem vērā minēto noteikumu 36. punktā noteiktais: “Elektroniskajā datubāzē tiek izveidots pretendentu saraksts pieteikumu reģistrēšanas kārtībā, ievērojot šādu secību:

36.1. bērni, kuriem piešķirts statuss “obligātās izglītības vecums”;

36.2. bērni, kuriem piešķirts statuss “Komisijas lēmums”;

36.3. bērni, kuriem piešķirts statuss “brālis/māsa”;

36.4. Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie bērni, kuru vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;

36.5. Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie bērni, kuru vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta nav Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;

36.6. bērni, kuru deklarētā dzīvesvieta nav Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.”

Tātad – pirms bērna pieteikšanas pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanai, ieteicams deklarēties Rīgā. Aizpildot pieteikuma veidlapu, tajā jānorāda bērna likumiskā pārstāvja deklarētās dzīvesvietas adrese un bērna deklarētās dzīvesvietas adrese, kas pēc reģistrēšanās tiek pārbaudītas Iedzīvotāju reģistrā, kā arī pirmsskolas izglītības iestāde, kurā bērnam būtu vēlams iegūt pirmsskolas izglītību.

Minētais attiecas uz pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanu. Iespējas saņemt šo pakalpojumu par maksu privātajā pirmsskolas izglītības iestādē ir atkarīgas no tajā esošo brīvo vietu skaita.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 106 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas