TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi Latvijā, noslēdzot līgumu ar ASV uzņēmumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. novembrī, 2022
Valērija

Labdien! Ir vēlme meklēt attālināto darbu ASV, dzīvojot Latvijā. Kompānijai šeit nav filiāles. Kas jādara ar algu, kuru man samaksā Latvijā, kādi nodokļi jāmaksā? Vai kompānijai arī ir jāmaksā nodokļi Latvijā? Vai arī tas ir jādara ASV? Paldies!

A
atbild:
21. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ja ārvalstu (ASV) darba devējam Latvijā nav pastāvīgās pārstāvniecības, tad iedzīvotāju ienākuma nodokli no algota darba ienākumiem, kurus gūst par darbu Latvijā, maksā darba ņēmējs. Jums būs jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā par algas nodokļa maksātāju.

Jāveic arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI). Noslēdzot līgumu par attālināto darbu ar ASV uzņēmumu, iemaksas Latvijā veic pati persona, reģistrējoties VID iekšzemes darba ņēmēja pie darba devēja–ārvalstnieka statusā. VSAOI likme iekšzemes darba ņēmējam pie darba devēja–ārvalstnieka 2022. gadā ir 34,09%, un iemaksu objekts ir saņemtā atlīdzība.