E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27886
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācijas izmaksa

J
jautā:
15. novembrī, 2022
Verners

Sveiki! Nostrādāju uzņēmumā no 26.08.2020. līdz 14.02.2021., kad man sākās bērna kopšanas atvaļinājums uz pusotru gadu. Darba attiecības izbeidzu uzreiz pēc bērna kopšanas atvaļinājuma 15.08.2022.
Vai man bija tiesības saņemt atvaļinājuma naudu par nostrādāto periodu, kas ir mazāks par sešiem mēnešiem, jo, kad aizbraucu pie darba devēja izbeigt darba attiecības, par to pavisam aizmirsu? Kā man rīkoties, ja ir tiesības saņemt kompensāciju par neizmantoto atvaļinājumu? Vai jāvēršas pie darba devēja ar atgādinājumu, ka man pienākas šāda kompensācija?

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 149. panta piektajai daļai ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Tādā gadījumā darba devējam ir pienākums izmaksāt proporcionālu atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Sniegtais apraksts liecina, ka, izbeidzot darba tiesiskās attiecības, jums pienācās neizmantotā atvaļinājuma kompensācija par nostrādāto laiku līdz bērna kopšanas atvaļinājuma sākumam. Par laiku, kad darbinieks izmanto BKA, darba devēja apmaksātais atvaļinājums nepienākas.

Ja darba devējs galīgajā aprēķinā neizmaksāja proporcionālu neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju, jums savu aizskarto tiesību aizsardzībai ir tiesības rakstveidā vērsties pie darba devēja, atsaucoties uz iepriekš minēto Darba likuma regulējumu un lūdzot izpildīt savas saistības.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU