Lasīšanai: 1 minūte

Vai slimības laiks veido stāžu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. novembrī, 2022
Inta

Labdien! Vai strādājošam pensionāram slimības laiks tiek iekļauts darba stāžā?

A
atbild:
14. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājošs pensionārs arī ir sociāli apdrošināts – pensiju apdrošināšanai, darba negadījumu apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai, vecāku apdrošināšanai un veselības apdrošināšanai.

Darbnespējas laiks arī veido apdrošināšanas stāžu. Par pirmajām deviņām dienām slimības naudu maksā darba devējs. Sociālās apdrošināšanas iemaksas no darba devēja aprēķinātās slimības naudas tiek veiktas tāpat kā no algas. Savukārt slimības pabalsta saņemšanas laikā (no darbnespējas 10. dienas) valsts veic obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai. Tātad šis laiks veido apdrošināšanas stāžu, bet tikai pensijai, nevis citiem apdrošināšanas gadījumiem.