E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27766
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Veselība

Invaliditātes noteikšanai nepieciešama ekspertīze

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. novembrī, 2022
Sintija Skuja

Labdien! Vēlos precizēt, vai varu pieteikties uz 1. grupas invaliditāti, ja pēc neirologa apmeklējuma ir noteikta šāda diagnoze: “Abpusēja nn. medianus segmentālā demielinizācija karpālā kanālā dx_smaga pakāpe, ar aksonālu bojājumu. Sin_ ļoti smaga pakāpe.” Kur tas jādara? Vai pie ģimenes ārsta? Ir ieteikts veikt operāciju. Paldies!

A
atbild:
11. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vispirms ir jādodas pie sava ģimenes vai ārstējošā ārsta, kurš, izvērtējot veselības stāvokli un funkcionēšanas ierobežojumus, nosūtīs pie attiecīgajiem speciālistiem, nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus un ārstēšanu un, ja nepieciešams, nosūtīs uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju invaliditātes ekspertīzes veikšanai. Invaliditātes ekspertīzes laikā tiek lemts, vai cilvēkam noteikt invaliditāti.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 805 “Noteikumi par prognozējamās invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību” paredz, ka invaliditātes vai darbspēju ekspertīzi veic personai ar fiziskās vai garīgās veselības traucējumiem, kuru dēļ tā nepārtraukti ārstējusies vismaz sešus mēnešus pirms ekspertīzes veikšanas dienas, tai ir radušies stabili funkcionēšanas ierobežojumi un to apliecina medicīniskie dokumenti. Ekspertīzi var veikt agrāk, ja personai veselības traucējumi ir smagi un ar nelabvēlīgu prognozi vai ir radušies stabili funkcionēšanas ierobežojumi.

Veselības traucējumu un funkcionālo spēju novērtēšanas kritēriji ir uzskaitīti MK noteikumu 5. pielikumā. Pamats lēmuma pieņemšanai par invaliditāti un darbspēju zaudējumu ir veselības traucējumu un funkcionālo spēju kopējais novērtējums (nevis kāda konkrēta diagnoze).

VDEĀVK mājaslapā ir informācija par invaliditātes veikšanu un nepieciešamajiem dokumentiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas