Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no tuva radinieka dāvinājuma

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. novembrī, 2022
Nauris

Labdien,
Brālis vēlas iegādāties Latvijā nekustamo īpašumu (zemi). Pats dzīvo un strādā ārpus Eiropas savienības un nav Latvijas rezidents. Ja brālis man dāvina naudu (ar starpbanku pārskaitījumu) par kuru iegādājos nekustamo īpašumu, kuru vēlāk uzdāvinu brālim (kad viņam ir iespēja ierasties Latvijā) - vai man un pēc tam arī brālim ir jāmaksā kādi dāvinājuma nodokļi?

A
atbild:
07. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā tuvāko radinieku dāvinājums kā ienākums nav apliekams ar nodokļiem. Ja dāvinājums ir lielāks par 10 000 eiro gadā, tas ir jādeklarē, jāiesniedz gada ienākuma deklarācija, norādot to neapliekamajos ienākumos.