Maksimālā slodze izglītības iestādē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. oktobrī, 2022
Aija

Labvakar! Kāda ir maksimālā slodze vienā izglītības iestādē? Vai var tarificēt 1,3 slodzes?

A
atbild:
14. novembrī, 2022
Sarmis Mikuda
LV portāls

Pedagogu slodze noteikta Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” IV daļā “Pedagogu darba slodze”. Būtiskākais nosacījums maksimālās pedagogu darba slodzes noteikšanai ir 34. punkta regulējums: “Pedagoga darba slodze – kopējais tarificēto stundu skaits nedēļā nedrīkst pārsniegt Darba likumā noteikto normālo nedēļas darba laiku – 40 stundas nedēļā, neskaitot promesoša pedagoga aizvietošanu.”

Nosakot pedagoga slodzi, jāņem vērā viss minēto noteikumu IV daļā noteiktais. Tostarp 32. punktā ir noteikta vienai mēneša darba algas likmei atbilstoša pedagoga darba slodze:

   32.1. vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības pedagogiem, profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pedagogiem un        interešu izglītības pedagogiem ir 30 darba stundas nedēļā, tai skaitā:

   32.1.1. vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogiem – mācību stundas un fakultatīvās nodarbības, to sagatavošana, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem un konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības;

   32.1.2. profesionālās ievirzes izglītības mūzikā, mākslā un dejā skolotājiem – 28 mācību stundas, kā arī šo noteikumu 32.1.1. apakšpunktā minētie pienākumi un izglītojamo sagatavošana izstādēm, koncertiem, konkursiem un kolektīvai muzicēšanai;

   32.1.3. profesionālās ievirzes sporta izglītības pedagogiem – 28 mācību treniņu nodarbības (tai skaitā dalība sacensībās), kā arī nodarbību sagatavošana, izglītojamo pavadīšana dalībai sacensībās, metodiskais darbs izglītības iestādē un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības;

   32.1.4. interešu izglītības pedagogiem – nodarbību stundas un to sagatavošana;

   32.2. profesionālās izglītības iestāžu pedagogiem ir 1320 apmaksātas stundas gadā, tai skaitā šo noteikumu 32.1.1. apakšpunktā minētie pienākumi, kā arī izglītojamo prakšu, patstāvīgā darba un eksāmenu vadīšana;

   32.3. pirmsskolas izglītības pedagogiem ir 40 darba stundas nedēļā, tai skaitā 36 darba stundas ar izglītojamiem un 4 darba stundas – sagatavošanās nodarbību vadīšanai.