Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai cilvēks ar parādsaistībām var iegūt autovadītāja tiesības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. oktobrī, 2022
Zane

Sveiki! Draugam ir parādsaistības, bloķēti bankas konti. Saņem tikai noteiktu naudas summu. Vai cilvēks, kuram ir parādi, var kārtot un iegūt autovadītāja apliecību? Uz viņa vārda nedrīkst tikt reģistrēta automašīna, tā uzreiz tiktu apķīlāta.

A
atbild:
26. oktobrī, 2022
Signe Laizāne
LV portāls

Neviens normatīvais akts neaizliedz parādniekam mācīties autoskolā un iegūt transportlīdzekļa vadītāja kvalifikāciju.

Ja parādi saistīti ar uzturlīdzekļiem, jārēķinās, ka, tiklīdz nokārtosiet braukšanas eksāmenu un iegūsiet noteiktas kategorijas autovadītāja apliecību, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija var lemt par tās izmantošanas aizliegumu.

Zvērināts tiesu izpildītājs parāda piedziņu var vērst tikai uz parādniekam piederošu mantu, tātad, ja auto tiks reģistrēts uz personas vārda, uz to var veikt parāda piedziņu.