TĒMA: Tieslietas

Tiesāšanās izdevumi administratīvo pārkāpumu procesā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. septembrī, 2022
Jana

Tika nepamatoti sastādīts pārkāpuma protokols, kuru pārsūdzēju, bet amatpersona to noraidīja. Tagad varu to pārsūdzēt tikai tiesā. Vai varu ņemt advokātu, jo nezinu, vai pašreiz uzrakstīšu prasības pieteikumu un vai man atlīdzinās izdevumus par advokātu, jo pārkāpuma protokols ir nepareizs? Kādi var būt izdevumi par advokātu, kurus atlīdzina pozitīva lēmuma gadījumā?

A
atbild:
22. septembrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Advokāts drīkst sastādīt tiesai iesniedzamos dokumentus, kā arī uz pilnvaras pamata Jūs pārstāvēt administratīvā pārkāpuma procesā vai sniegt juridisko palīdzību, tomēr vēršu uzmanību, ka administratīvo pārkāpumu procesā nav paredzēta tiesāšanās izdevumu atlīdzināšana, kā tas ir civilprocesā. Līdz ar to pat Jums pozitīva tiesas nolēmuma sastādīšanas gadījumā advokāta izdevumi netiks atlīdzināti.

Vienlaikus vēršu uzmanību, ka administratīvo pārkāpumu procesā nav jāmaksā valsts nodevas, tādējādi tiesvedība būs bez maksas.