TĒMA: Reģistri

Politiski represētās personas statusu piešķir Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. septembrī, 2022
Anna

Labdien! Kādā veidā varētu sarunāt klātienes tikšanos ar ierēdni, kurš izskaidrotu un palīdzētu ar represētās personas statusa piešķiršanu?

A
atbild:
22. septembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Politiski represētās personas statusu piešķir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersona. Pirms pieņemt lēmumu par politiski represētās personas statusa piešķiršanu vai atņemšanu, PMLP pieprasa konsultatīvās padomes viedokli. Tas noteikts likumā “Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem”.

Ja personai nav piešķirts politiski represētās personas statuss, lai saņemtu apliecību, vispirms jāiesniedz iesniegums par politiski represētās personas statusa iegūšanu un viens no šī likuma 3. panta otrajā daļā vai 5. panta otrajā daļā minētajiem dokumentiem, kas apliecina represijas faktu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā varat iegūt detalizētāku informāciju, rakstot uz e-pasta adresi: pskn@pmlp.gov.lv vai darba dienās zvanot uz tālruņa numuru: +371 67209400.