E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27287
Lasīšanai: 2 minūtes

Strīds par zemes robežu

J
jautā:
08. septembrī, 2022
Inese Lejiņa

Zemes reālās sadales rezultātā tika konstatēta robežas neatbilstība. Kā rīkoties, ja upīte mainījusi gultni un ir izveidojusies robežas neatbilstība, bet pierobežnieks nepiekrīt robežas labošanai pa upītes vidu, jo zaudē 200 m2 zemes? Civillikuma 962. pantā un MK noteikumos Nr. 1019 norādīts, ka zemes robežai jāiet pa upes vidu. Vai šādos gadījumos zemi var iemērīt pēc vecā robežplāna, lai neaizkavētos reālā sadale, un pēc tam labot robežplānus tiem gabaliem, kuriem ir robežas neatbilstība?

A
atbild:
19. septembrī, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

No jautājuma izriet, ka šajā gadījumā, visticamāk, ir strīds par kopīpašuma sadalīšanu. Tas nozīmē, ka kopīpašniekiem jau šobrīd ir nostiprinātas īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu konkrētās domājamās daļās. Līdz ar to īpašuma reālās sadalīšanas gadījumā jaunizveidoto zemes vienību platībām ir jāatbilst katra kopīpašnieka domājamai daļai, ja vien kopīpašnieki nevienojas citādi. Tā kā šajā jautājumā starp pusēm pastāv strīds, tad nevarēs piemērot Civillikuma 962. pantu, jo šī tiesību norma regulē jautājumus par īpašuma iegūšanu ar pieaugumu. Tas, vai konkrētajā gadījumā varēs izmantot vecos zemes robežu plānus kopīpašuma reālajā sadalē, būs atkarīgs no pašvaldības nosacījumiem zemes ierīcības projekta izstrādāšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU