Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Pacientam ir saistoši ārstniecības personas norādījumi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. septembrī, 2022
P.

Ja man ir darbnespējas lapa, vai es varu doties uz ārvalstīm piecas dienas pirms tās beigām, ja esmu jau 90% izveseļojies?

A
atbild:
27. septembrī, 2022
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Pacientu tiesību likuma 15. pantam pacientam ir pienākums rūpēties par savu veselību. Ja pacienta veselības stāvoklis to pieļauj, viņam ir pienākums aktīvi iesaistīties ārstniecībā un savu iespēju un zināšanu robežās sniegt ārstējošajam ārstam informāciju:

  • kas nepieciešama ārstniecības nodrošināšanai;
  • par savām slimībām, kas var apdraudēt citu personu dzīvību vai veselību;
  • par iepriekš dotajām piekrišanām un atteikumiem attiecībā uz ārstniecību;
  • par ārstniecības laikā notikušajām veselības stāvokļa izmaiņām.

Ņemot vērā iepriekš minēto, pacientam ir saistoši ārstniecības personas norādījumi un slimības laikā tos nedrīkst pārkāpt.