Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Dāvinājumu biedrībai var iekļaut deklarācijā kā attaisnotos izdevumus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. augustā, 2022
larisa

Labdien. Vai, dāvinot naudu biedrībai no sava pensijas fonda, tā jāuzrāda pie gada ienākumu deklarācijas, vai pienākas kādi atvieglojumi?

A
atbild:
27. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Attaisnotajos izdevumos ir ietverami ziedojumi vai dāvinājumi biedrībām, nodibinājumiem, reliģiskajām organizācijām vai sabiedriskā labuma organizācijām un budžeta iestādēm.

Attaisnotos izdevumus par ziedojumiem un dāvinājumiem atskaita no personas gada apliekamo ienākumu apmēra, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, kurai pievieno dokumentus, kas apliecina gada laikā veiktos ziedojumus vai dāvinājumus.

Attaisnotos izdevumus par ziedojumiem un dāvinājumiem nepiemēro, ja ziedojuma saņēmējam noteiktajā ziedojuma mērķī ir ietverta tieša vai netieša norāde uz konkrētu cilvēku kā ziedoto līdzekļu saņēmēju, kas ir ar ziedotāju saistīts cilvēks.