Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Atbildība par transportlīdzekļa vadīšanu bez vadīšanas tiesībām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. augustā, 2022
Linda

Labdien. Kāda atbildība draud cilvēkam, kas ir braucis alkohola reibumā bez tiesībām, kas ir sodīts ar piespiedu darba stundām un liegumu piecus gadus likt tiesības, ja viņš atkārtoti tiek apturēts pie stūres, bet ne alkohola reibumā?

A
atbild:
26. augustā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Šajā gadījumā piemērojams Ceļu satiksmes likuma 51. panta sestās daļas 1. punkts, kas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit sešām līdz simt četrpadsmit naudas soda vienībām jeb no 280 līdz 570 eiro. Ja transportlīdzeklis tiks vadīts alkohola reibumā, iestāsies kriminālatbildība.