Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kāds strādājošajam ir neapliekamais minimums, ja piešķirta priekšlaicīgā pensija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. augustā, 2022
Tatjana

Labdien! Lūdzu, atbildiet uz jautājumu –, ja ir piešķirta priekšlaicīgā pensija, taču pensionārs turpina strādāt, kāds šajā gadījumā būs neapliekamais minimums?

A
atbild:
18. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja cilvēks saņem gan algota darba ienākumu, gan pensiju un algas nodokļa grāmatiņu ir iesniedzis darba vietā, nosakot mēneša apliekamo ienākumu, darba devējs algai nepiemēro Valsts ieņēmumu dienesta prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Pensijas ienākumam šajā mēnesī piemēro pensionāra mēneša neapliekamo minimumu.

Ja jautājums ir par priekšlaicīgo pensiju, uz kuru ir tiesības divus gadus pirms pilnā pensijas vecuma sasniegšanas, piešķirto pensiju strādājošajam līdz pilnajam pensijas vecumam neizmaksā. Līdz ar to darba ņēmējam algai tiek piemērots neapliekamais minimums vispārējā kārtībā, jo nav pensijas ienākuma, kas maina neapliekamā minimuma piemērošanu.