Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapas B apmaksas pieprasīšanas termiņš un iespējas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. jūlijā, 2022
Dace

Labdien! Kādā termiņā ir jāiesniedz B slimības lapa VSAA? Vai termiņu var nokavēt un zaudēt naudu?

A
atbild:
27. jūlijā, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Iveta Olte, Pabalstu metodiskās vadības daļa vecākā eksperte

VSAA rīcībā ir informācija par noslēgtajām darbnespējas lapām. Slimības pabalstu var pieprasīt sešu mēnešu laikā, skaitot no pirmās pārejošas darbnespējas dienas. Lai saņemtu pabalstu, VSAA jāiesniedz iesniegums pabalsta piešķiršanai. Iesniegumu var iesniegt:

  • portālā latvija.lv;
  • klātienē (pieprasot pakalpojumu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte));
  • elektroniski (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);
  • pa pastu.