Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kādos gadījumos pieņem Eiropas apcietinājuma lēmumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. jūlijā, 2022
Atis

Labdien! Vai Nīderlande izdod Latvijas pilsoni, ja viņš Latvijā ir izsludināts meklēšanā?

A
atbild:
12. augustā, 2022
Olga Lauva
juriste

Latvijas pilsoni Nīderlande var izdot, pamatojoties uz Latvijā pieņemtu Eiropas apcietinājuma lēmumu.

Eiropas apcietinājuma lēmuma institūts ir izveidots ar mērķi apkarot smagus noziegumus un organizēto noziedzību.

Pieņemot Eiropas apcietinājuma lēmumu, galvenokārt tiek vērtēti šādi apstākļi:

  • noziedzīgā nodarījuma smagums un raksturs, izdarīšanas paņēmiens un motīvs;
  • vardarbības pielietošanas pazīme;
  • trešo personu aizskāruma faktors;
  • nodarītā zaudējuma apmērs un zaudējuma atlīdzināšanas apstāklis;
  • ar izdošanu saistīto administratīvo izmaksu analīze (tai skaitā par tulkojuma veikšanu un personas konvojēšanu);
  • iespējami piemērojamais sods;
  • dubultās kriminalitātes neesamība izpildvalstī (attiecināms galvenokārt uz Krimināllikuma un 262. pantā minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem).

Vairāk informācijas par Eiropas apcietinājuma lēmumu var iegūt šeit.