Vienošanās par parāda atmaksu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. jūlijā, 2022
Juris

Labdien. Ir pārņemtas manas kredītsaistības. Es vēlos vienoties par atmaksas grafiku. Bet... Ir divas lietas. Vienai man piedāvā sastādīt kredīta grafiku otrai – ne, jo pirms diviem gadiem tā jau tika iesniegta tiesā. Vēlos šo situāciju atrisināt mazāk sāpīgā veidā.

A
atbild:
24. jūlijā, 2022

Ja parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzējs ir piekritis slēgt vienošanos par viena no parādiem atmaksas sadali ilgtermiņā (parādu atmaksas grafiks), tad šajā daļā jums ir jāvienojas par termiņu un periodiskiem maksājumiem un šajā sadaļā strīda nav. Savukārt otra parāda piedziņas nodošanas tiesā gadījumā jums ir iespējas lūgt tiesu, pamatojoties uz Civilprocesa likuma 206. panta 1. daļu, ievērojot jūsu mantisko stāvokli, bērnu tiesības vai citus apstākļus, pieņemt lēmumu par sprieduma izpildīšanas atlikšanu vai sadalīšanu termiņos.

Tādējādi jums ir jāpiesaka tiesai šāds lūgums, tas jāpamato un jālūdz noteikt sprieduma izpildi pa daļām (atkarībā no jūsu finansiālajām iespējām).