E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26797
Lasīšanai: 3 minūtes

Ieturējumi no parādnieka konta

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. jūlijā, 2022
Zinta

Labdien. Vēlētos noskaidrot, kā rīkoties situācijā, kad zvērināts tiesu izpildītājs nekomunicē un neatbild uz e-pastiem un zvaniem. Situācija ir tāda, ka esmu nosūtījusi visu vajadzīgo informāciju par ieņēmumiem un izdevumiem, bankas izrakstiem tiesu izpildītājam līdz vēl konkrētajam datumam, kad tiesu izpildītājs to prasīja. Viss laicīgi. Gaidīju kādu atbildi, bet nekā, bankā mans konts jau bija iepriekš nobloķēts, pirms izpildītājs prasīja nosūtīt par mani informāciju. Tāpat izpildītājs bija arī noņēmis likuma pantā noteiktās savas izmaksas. Labi tas saprotams, bet šomēnes redzu, ka tiesu izpildītājs atkal noņēmis no mana konta visus ienākumus. Tā kā man ir zem minimālās algas, tad visu šo naudu un plus vēl invaliditātes pensiju. Vairāk man ieņēmumu nav, un tā bija visa mana mēneša iztikšana, par ko izpildītājs bija brīdināts. Aizsūtīju vēl vēstuli izpildītājam, ka tie ir mani vienīgie līdzekļi un vai iespējams vienoties par kādu grafiku, bet tāpat kā iepriekš izpildītājs neatbild. Kā rīkoties šādā situācijā? Un vai ir iespējams, ka tiesu izpildītājs atskaita summu atpakaļ, ja personai nav nekādu iztikas līdzekļu?

A
atbild:
24. jūlijā, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Tā kā jautājums satur vien vispārīgu informāciju un nav zināmi konkrētāki lietas apstākļi, sniedzam vispārīgu atbildi.

Tiesu izpildītājam uz personas iesniegumiem pienākums ir atbildēt mēneša laikā. Ja ir piemērots piespiedu izpildes līdzeklis, apķīlājot kontu, tad gadījumā, ja jums ir vairāki aktīvi konti vairākās kredītiestādēs, tad jāņem vērā, ka saglabāt naudas līdzekļu minimālās mēnešalgas apmērā un papildus summas, uz kurām nedrīkst vērst piedziņu ir iespējams tikai vienā bankā. Piemēram, sociālie pabalsti, ģimenes pabalsti, uzturlīdzekļi u. c.

Konkrētās situācijas ietvaros aicinām jūs sazināties ar Tiesu izpildītāju padomi un saņemt sīkāku konsultāciju, kā rīkoties tālāk. E-pasts saziņai: info@lzti.lv vai pa tālruņa numuriem 67290005 un 67290006 darba dienās no plkst. 8.00 līdz plkst. 13.00.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 222 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas