Kur meklēt ziņas par radiniekiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. jūlijā, 2022
MĀRĪTE SUBERE

Kā atrast ziņas par manu tēva brāli un viņa bērniem, ja zinu tikai vārdu, uzvārdu, tēva vārdu, aptuvenu dzimšanas gadu un dzīvesvietas adresi 1963. gadā?

A
atbild:
24. jūlijā, 2022

Viens no veidiem, kā atrast radiniekus, ir mēģināt tos meklēt dažādās sociālo tīklu vietnēs.

Vēl ir iespējams vērsties Pilonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

PMLP piedāvā arī maksas pakalpojumu vēstules nosūtīšanai meklējamajam adresātam.

Pakalpojuma ietvaros PMLP ierakstīta pasta sūtījumā nosūtīs meklējamai personai uz viņas deklarēto dzīvesvietas adresi, kas reģistrēta Fizisko personu reģistrā, jūsu sagatavotu vēstuli. PMLP rakstiski informēs jūs par vēstules nosūtīšanu un to, ja nosūtītā vēstule no pasta nodaļas tiks saņemta atpakaļ kā nesaņemta. Meklējamai personai, saņemot vēstuli vai ziņu, ir tiesības izvērtēt, vai atsaukties uz pieprasītāja aicinājumu sazināties.

Iesniegumu par vēstules pārsūtīšanu meklējamai personai var iesniegt attālināti jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā (pa pastu vai elektroniski).

Par pakalpojumu būs jāveic PMLP maksas pakalpojuma 7,50 eiro un pasta tarifu maksa.

Iesniegumam jāpievieno vēstule, kas adresēta meklējamai personai, un jānorāda meklējamās personas precīzs vārds, uzvārds un personas kods vai precīzi dzimšanas dati un cita personas identificēšanai Fizisko personu reģistrā nepieciešamā informācija.

Jāņem gan vērā, ka personas viennozīmīga identificēšana Fizisko personu reģistrā ir iespējama tikai pēc personas koda.

Savukārt, ja jūsu meklējamās personas dzīvo ārzemēs, tad var vērsties biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”, kas var palīdzēt atrast pazudušus ģimenes locekļus ārpus Latvijas. Plašāka informācija pieejama šeit.

Tā arī ir iespējams versties Latvijas Nacionālajā arhīvā (LNA).

LNA piedāvā arī virtuālu pieeju LNA arhīvu materiāliem vietnē Raduraksti, kas īpaši paredzēta dzimtas pētniecībai.

Plašāka informācija par to, kā darboties ar LNA datubāzēm, pieejama šeit.