Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja reibumā veikts ceļu satiksmes pārkāpums, tad transportlīdzekli var atsavināt valstij

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
29. jūnijā, 2022
Kārlis

Labdien! Man 26.06.22. tika konfiscēts auto, jo braucu dzērumā (0,65 promiles) bez vadītāja tiesībām. Kad un kā es varu to dabūt atpakaļ?

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Administratīvās atbildības likuma 86. panta ceturtā daļa noteic, ka konfiskācijai var pakļaut administratīvo pārkāpumu izdarījušai personai piederošu transportlīdzekli, ja tā alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē izdarījusi administratīvo pārkāpumu pret satiksmes drošību.

Atbilstoši minētā likuma 83. pantam konfiskācija ir administratīvā pārkāpuma izdarīšanas rezultātā iegūtās mantas vai administratīvā pārkāpuma izdarīšanas priekšmeta vai ar administratīvo pārkāpumu saistītas mantas piespiedu bezatlīdzības atsavināšana valsts īpašumā. Konfiskācija nav administratīvais sods.

Ievērojot minēto, konfiscētais transportlīdzeklis par jūsu veikto smago pārkāpumu ir atsavināts valsts īpašumā, likums neparedz tā atgūšanu.