Par papildu izdevumu atlīdzināšanas termiņu pēc darba traumas

J
jautā:
30. jūlijā, 2013
Dzintra Persidska

Vai VSAA bija tiesības aizbildināties, ka darbinieku trūkuma dēļ atlīdzība par darba traumas papildu līdzekļu apmaksu (čeki) tiks apmaksāta tikai pēc 1,5 mēneša? Līdz šim bija nepilns mēnesis. Kādi tiesību akti nosaka atmaksas termiņu?

A
atbild:
01. augustā, 2013
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Juta Indriksone, Veselības aprūpes un rehabilitācijas nodaļas vecākā inspektore

Ministru kabineta (MK) 1999.gada 16.februāra noteikumu Nr.50 „Obligātās sociālās apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība” 3.punkts nosaka, ka lēmums par atlīdzības piešķiršanu ir jāpieņem Administratīvā procesa likumā noteiktajā termiņā, t.i., viena mēneša laikā.

Tiesību normas nenosaka konkrētu termiņu, kurā pēc lēmuma pieņemšanas ir jānodrošina piešķirtās naudas summas izmaksa. Lai savus klientus apkalpotu pēc iespējas labāk, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vienmēr cenšas lēmumu pieņemšanu nodrošināt vēl pirms normatīvajos aktos noteiktā termiņa, kā liecina arī jautājuma uzdevēja pieredze. Tomēr šādu praksi, ņemot vērā VSAA ierobežotos resursus, diemžēl nav iespējams nodrošināt vienmēr visos gadījumos.