Bezdarbnieka pabalsts pēc darba attiecību pārtraukšanas un atsākšanas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. jūnijā, 2022
Kristians

Labdien! Kā izmaksā bezdarbnieka pabalstu pēc paša aiziešanas no darba? Es aizgāju prom no darba šī gada aprīļa sākumā, un statusu piešķīra, sākot ar 19. aprīli. Pēc likuma sanāk, ka pabalstu izmaksātu, sākot ar jūliju, trešajā mēnesī. Tomēr pēc mēneša (20. maijā) uzsāku darba attiecības un pārtraucu bezdarbnieka statusu. Sanāk, ka par mēnesi, kura laikā biju bezdarbnieks, man pabalstu izmaksās tik un tā jūlijā?

A
atbild:
30. jūnijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja darba attiecības pārtrauktas uz paša uzteikuma pamata, tad bezdarbnieka pabalstu piešķir no iesnieguma iesniegšanas dienas, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas. Tas nozīmē, ka bezdarbnieka pabalsts tiek piešķirts divus mēnešus vēlāk un pirmo bezdarbnieka pabalstu var saņemt tikai trešajā mēnesī. Tas, ka sākāt strādāt, nenozīmē, ka pabalsts par periodu, kurā bijāt bezdarbnieka statusā ar tiesībām uz bezdarbnieka pabalstu, jāizmaksā ātrāk, nekā paredzēts.