Lasīšanai: 1 minūte

Eiropas Savienībā izdoti dokumenti nav jālegalizē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. jūnijā, 2022
Zane

Labdien! Vēlos Latvijā reģistrēt laulību ar ārzemnieku. Pēc Tieslietu ministrijas mājaslapā publicētās informācijas noprotu, ka ārzemnieks papildus nepieciešamajiem dokumentiem laulības reģistrācijai (pase vai ID) iesniedz arī attiecīgās ārvalsts kompetentās institūcijas izsniegtu dokumentu par ģimenes stāvokli. Tā kā līgavainis ir no ES dalībvalsts, nav nepieciešama attiecīgā dokumenta legalizācija? Vai dokumenta tulkojumam ir jābūt apliecinātam ar notāra parakstu? Paldies!

A
atbild:
22. jūnijā, 2022

Ja minētais dokuments ir izdots Eiropas Savienības dalībvalstī, tad tā legalizācija nav nepieciešama (Dokumentu legalizācijas likuma 3. pants).

Jā, šādam dokumentam, kurš izdots ārvalstī, ir jāpievieno notariāli apliecināts tulkojums latviešu valodā (Valsts valodas likuma 10. pants).