Lasīšanai: 1 minūte

Vai bērnam Latvijā ir iespējama Latvijas un Krievijas dubultpilsonība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. jūnijā, 2022
Jevgēnija

Labdien! Jautājums par dubultpilsonību. Bērns piedzima Latvijā 2022. g. aprīlī. Saņēma Krievijas Federācijas pilsonību. Vai viņš var saņemt Latvijas pilsonību? Māte ir Latvijas Republikas nepilsone, tētis ir Krievijas Federācijas pilsonis ar pastāvīgo dzīvesvietu Latvijā. Paldies.

A
atbild:
17. jūnijā, 2022

Bērniem līdz 18 gadiem Latvijas Republikā dubultā pilsonība ir iespējama ar jebkuru valsti. Tā to ir precizējusi “Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde”, vairāk par to lasiet šeit. Arī vajadzīgie dokumenti Latvijas Republikas pilsonības piešķiršanai bērnam ir jāsniedz “Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē”.