Ja tiek kavēta algas izmaksa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. maijā, 2022
raivo

Vai darba devējam var piemērot sodu par ilgstoši neizmaksātu algu? Vairāk nekā trīs mēnešus nav izmaksāta alga. Varbūt viņš spēlē uz procentiem bankā.

A
atbild:
31. maijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja saskaņā ar noslēgto darba līgumu darba devējs nepilda savas saistības un neizmaksā algu par nostrādāto laiku, jums var ieteikt vērsties pie darba devēja rakstveidā, aicinot izmaksāt iekavēto darba samaksu un brīdināt par vēršanos Valsts darba inspekcijā. Tāpat darbinieks savu interešu aizstāvībai ir tiesīgs vērsties tiesā par darba samaksas piedziņu. Šādos prasījumos darbinieki ir atbrīvoti no tiesas nodevas samaksas un prasības tiek izskatītas prioritārā kārtībā.

Soda procentus piemēro patērētāju kreditēšanas līgumiem, citiem civiltiesiskā kārtā noslēgtiem līgumiem, kuru rezultātā puses nolīgst savstarpējas saistības. Taču šādus nosacījumus  parasti neparedz darba līgumi.

Tādējādi darba devējam vispārējā kārtībā nav jāizmaksā soda procenti par nokavēto darba samaksas izmaksu.